Леванте - Реал

Реал взе гостуването си на Леванте с две дузпи – ВИДЕО

Реал Мадрид победи Леванте с 2:1 като гост в мач от 21-ия кръг на Ла Лига. И двата гола за столичани паднаха след дузпи и намеса на ВАР. Така Кралския клуб отново се доближи на девет точки от лидера Барселона.

Домакините играха по-добре, но нямаха късмет. Те удариха две греди – и двете на Мати, а освен това имаха още няколко отлични положения. Столичани откриха в 43-а минута, като от бялата точка се разписа Карим Бензема. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Барди. За Бензема това бе 11-и гол през сезона в първенството.

Бейл бележи втора дузпа за Реал

Леванте изравни напълно заслужено в 60-а минута. Този път Мати прати топката в мрежата, като засече центриране на Моралес отляво. После Винисуис излезе сам срещу Айтор Фернандес, но вратарят спаси. В 78-а обаче той бе преодолян за втори път. Гарет Бейл вкара от бялата точка след нарушение срещу Каземиро. Повторенията показаха обаче, че такова обаче нямаше.

Съотборниците на Бейл го поздравяват за гола за 1:2

Бейл отказа да празнува, като според медиите в Испания това е знак за Сантяго Солари. Уелсецът напоследък все по-често е резерва. В заключителните минути Белия балет остана с човек по-малко след втори жълт картон на Начо. Но Леванте не успя да изравни.