Реал - Севиля, Каземиро

Реал се измъчи, но излъга Севиля с 2:1

Реал Мадрид спечели трудно срещу Севиля и излезе начело в класирането в Ла Лига. Кралския клуб измъкна 2:1 над четвъртия в класирането.

Белия балет събра 43 точки, три повече от Барселона, който играе по-късно с Гранада. Севиля има 35, с колкото е и Атлетико Мадрид.

Първото полувреме беше равностойно и дори гостите могат да съжаляват, че не се оттеглиха с аванс. Люк де Йонг успя да вкара с глава след ъглов удар, но попадението бе отменено от ВАР. Причината – футболист на Севиля препречва пътя на играч в бяло, който трябваше да пази Де Йонг.

И двата гола за Реал Мадрид реализира Каземиро. Той се разписа в 57-ата и 69-ата минути. Между него Де Йонг за кратко възстанови паритета за 1:1. Това бяха вторият и третия гол на Каземиро за сезона. И той вече има повече попадения, отколкото през миналия. Асистенцията за първия бе на Лука Йович, за втория – на Лукас Васкес.