Интер - Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/inter_en

Реал излъга Интер, Брюж спря ПСЖ

Реал Мадрид спечели с 1:0 визитата си на Интер в Шампионската лига. Успехът е трети поред за Кралския клуб над нерадзурите. Любопитно е, че по-рано в тази група Шериф Тираспол надви Шахтьор Донецк с 2:0. Така молдовският шампион поведе в класирането.

Интер игра по-добре през първото полувреме, но Куртоа спаси всичко, което можеше. След почивлката той отново имаше две ключови намеси. Реал заигра по-смело в края на двубоя и след като на два пъти отчаяни намеси на защитници предотвратиха гола, той падна в 89-ата минута. Попадението беше дело на Родриго, който се възползва от отличен пас на резервата Камавинга. Това беше и едва вторият точен удар за Белия балет в двубоя.

Брюж спря ПСЖ в дебюта на Меси

Меси дебютира за ПСЖ в Шампионската лига, но нямаше кой знае колко впечатляващи действия срещу Брюж. Той удари греда, но Андер Ерера се разписа за 0:1 след пас на Мбапе. Ханс Ванекен обаче изравни заслужено за белгийския тим. След почивката Меси дори получи жълт картон за нарушение.