Ливърпул - Реал Мадрид

Реал удържа на „Анфийлд“ и изхвърли Ливърпул

Реал Мадрид удържа 0:0 на „Анфийлд“ и елиминира Ливърпул от Шампионската лига. Преди седмица Белия балет спечели с 3:1 на свой терен. Съперник на Кралския клуб на полуфинала ще е пак английски тим – Челси. Вчера сините отстраниха Порто.

Ливърпул започна да напада още от първата минута и изпусна огромен брой положения. Мохамед Салах и Жоржиньо Вийналдум пропиляха най-добрите. Червените отправиха общо 14 удара, но само три от тях бяха точни.

Реал игра прибрано и разчиташе на контраатаки. Тимът на Зинедин Зидан имаше два добри шанса да се разпише. Бензема обаче удари греда преди почивката. В средата на второто полувреме пък Алисон спаси вратата си.

„Играхме добре, имахме желание, скорост, интензивност. Но не се възползвахме от положенията си. Бяхме по-добрият отбор и направихме достатъчно, за да спечелим. Но не вкарахме гол“, заяви капитанът на мърсисайдци Джеймс Милнър.

Любопитно е, че в последните четири сезона на Ливърпул в турнира неизменно присъства Мадрид. Червените имат отпадане от Реал, отпадане от Атлетико, спечелен финал в Мадрид и загубен финал срещу Белия балет.