Интер - Реал Мадрид

Реал почти изхвърли Интер от Шампионската лига

Реал Мадрид победи Интер с 2:0 в Милано и по този нчин почти елиминира нерадзурите от турнира. Интер е последен в своята група с 2 точки. Белия балет има 7, лидер е Борусия Мьонхенгладбах с 8. За да продължи Интер напред до края трябва да победи Шахтьор и Борусия в Гладбах, като в същото време Реал трябва да победи Борусия. Или да загуби и двата си мача до края.

Надеждите на Интер бяха попарени още в 33-ата минута. Тогава Артуро Видал получи червен картон. Реферът показа два бързи жълти картона на южноамериканеца за протест за неотсъдена дузпа. Кралския клуб вече водеше с 1:0 в този момент, след като Еден Азар откри от дузпа още в седмата минута. След час игра резервата Родриго с първото си докосване до топката накара Хакими да си вкара автогол за 0:2.

По-рано Гладбах разгроми Шахтьор с 4:0. Щиндл, Елведи и Емболо вкараха за 3:0 още преди почивката. След нея Вендт се разписа за 4:0.