Реал Мадрид - Аталанта

Реал Мадрид и Манчестър Сити продължиха лесно напред

Реал Мадрид и Манчестър Сити стигнаха с лекота четвъртфиналите на Шампионската лига. И двата тима взеха победи – Белия балет надви Аталанта с 3:1 (общ резултат 4:1), Сити отново се справи с 2:0 с Борусия Мьонхенгладбах (общ резултат 4:0).

Реал Мадрид взе рутинна победа

Реал Мадрид се класира за четвъртфинал за първи път от три години насам. И за първи път без Кристиано Роналдо от 2004-а насам. Направи го с лесен успех над Аталанта. След половин час Карим Бензема се разписа за 1:0 след пас на Модрич. Това е 21-я гол на французина през сезона – с 15 повече от всеки друг в клуба.

После Серхио Рамос направи 2:0 от дузпа в 60-ата минута. Муриел върна един гол за бергамаските с отлично изпълнен пряк свободен удар в 83-ата минута. Още в следващата атака обаче Кралския клуб вкара за 3:1. Направи го Асенсио след пас на Васкес.

Статистиката – Манчестър Сити ще играе на финал и ще го загуби

Тимът на Пеп Гуардиола нямаше никакви проблеми срещу Борусия Мьонхенгладбах. Сити вкара два ранни гола и после доиграваше двубоя. Де Бройне откри в 12-ата минута след пас на Марез. Само шест по-късно Фоудън изведе Гюндоган за 2:0. Гюндоган е най-резултатният играч на тима този сезон с 15-те си гола.  И реваншът, и първият мач се играха на „Пушкаш Арена“ в Будапеща заради ограниченията срещу коронавируса.

Успехът с 2:0 означава, че Сити стана едва третият отбор в Шампионската лига, запазил седем поредни сухи мрежи. Предишните са Милан и Арсенал. Серията на Милан спря през април 2005-а, тази на Арсенал – през април 2006-а. И двата тима стигнаха финал в турнира през май, но го загубиха.

Пеп Гуардиола пък задмина Жозе Моуриньо по победи в Шампионската лига. Испанецът има 82, португалецът – 81. Преди Гуардиола са Арсен Венгер (86), Карло Анчелоти (89) и Алекс Фъргюсън (102).

Сити има само една загуба в последните си 32 мача и продължава да преследва четири трофея този сезон.

Кой участва в жребия

Освен Кралския клуб и Сити, жребия чакат още Ливърпул, ПСЖ, Борусия Дортмунд и Порто. Тази вечер са последните мачове от осминафиналите. Челси има аванс от 1:0 срещу Атлетико Мадрид, а Байерн води с 4:1 на Лацио.