Реал Мадрид - Реал Сосиедад

Реал и Барса спечелиха след обрати – ВИДЕО

Реал Мадрид направи обрат и победи Реал Сосиедад с 3:1 в 14-и кръг на Ла Лига. По-рано Барселона също направи обрат – 2:1 над последния Леганес. Така двата гранда продължиха преследването си на върха. Те имат по 28 точки, като Барса е с по-добра голова разлика. Трети е Атлетико Мадрид, който направи 1:1 с Гранада.

Обратът на Реал

На „Сантяго Бернабеу“ 70 000 зрители видяха гол за гостите на Уилиан Жозе във втората минута.

Карим Бензема възстанови равенството в 37-ата минута. В 48-ата Реал взе аванс след гол на 21-годишния уругваец Федерико Валверде. В 74-ата минута точен за Белия балет бе и Лука Модрич. Крилото на домакините Гарет Бейл се появи на терена в 67-ата минута, а публиката на „Бернабеу“ го освиркваше при почти всяко негово съприкосновение с топката. Уелсецът влезе в игра за първи път след месец и половина.

Обратът на Барселона

Барселона победи трудно последния Леганес с 2:1 като гост. Юсеф Ен-Несири даде преднина на домакините в 12-та минута. Каталунците постигнаха обрат през второто полувреме. Тогава точни бяха Луис Суарес (53) и резервата Артуро Видал (79).

Двубоят в предградието на Мадрид за пореден път показа проблемите на Барса при гостуванията през този сезон. Каталунците има три победи, три загуби и равенство до момента навън.