Реал и Атлетико не се победиха в дербито – ВИДЕО

Реал и Атлетико направиха 0:0 в дербито на Мадрид. Това бе втори пореден случай, в който Кралския клуб не успя да спечели след издънка на Барселона и да излезе начело в класирането.

На „Сантяго Бернабеу“ домакините имаха предимство през цялата среща. Белия балет отправи 14 удара към вратата на Ян Облак, включително седем точни, но не стигна до гол. Най-добрият шанс се откри пред Гарет Бейл, но уелсеца не уцели вратата.

Футболистите на Диего Симеоне също имаха своите шансове, но не ги реализираха. През първата част Антоан Гризман бе изведен сам срещу Тибо Куртоа, но вратарят спаси. Диего Коста бе почти незабележим и вече 16 мача в Примера няма гол.

Реал - Атлетико
Куртоа спира Диего Коста
Феновете на Реал: Роналдо, Роналдо

След почивката домакините продължаваха да натискат, но и да създават твърде малко положения. Облак спаси шут на Асенсио и изби удар на Дани Карвахал. Феновете на Кралския клуб пък изразиха недоволството си с викове „Роналдо, Роналдо“. През португалецът напусна, за да отиде в Ювентус. А клубът така и не взе нова звезда на негово място.

По този начин Реал остава на втора позиция с 14 точки, колкото има и Барселона. Атлетико Мадрид е на четвърта позиция с две точки по-малко.