Реал Мадрид - Райо

Реал и Атлетико измъкнаха трудни победи

Реал и Атлетико измъкнаха трудни победи в мачовете си от 16-ия кръг в Примера. Кралския клуб надви с 1:0 Райо Валекано, а дюшекчиите биха с 3:2 Валядолид.

Първи игра носителят на Лига Европа. Тимът на Диего Симеоно поведе набързо с 2:0 с попадения на Калинич и Гризман. И изглеждаше, че столичани няма да имат проблем да спечелят.

Валядолид - Атлетико

Само за шест минути обаче, между 57-та и 63-та, Валядолид изравни. Головете бяха дело на Фернандо Калеро и Саул, който прати топката в собствената си врата. Атлетико все пак успя да довърши започнатото благодарение на Гризман. Той се разписа в 80-та минута.

Куртоа спаси Реал в малкото столично дерби

Белия балет поведе още в 13-а минута чрез Карим Бензема. Това бе едва втори гол за него в 13 мача в Примера. Тимът на Сантяго Солари обаче записа трета поредна суха мрежа. Подобно нещо не се е случвало от 2015-а насам.

Лука Модрич позира със Златната топка

Кралския клуб имаше и други положения – удар на Лукас Васкес бе избит от голлинията, а Тони Кроос удари греда. Попадение на Серхио Рамос пък бе отменено заради засада.

Райо имаше шанс да изравни чрез Емилиано Веласкес. После Бебе затрудни сериозно Тибо Куртоа, но той изби. Белгийският страж обаче направи отлично двойно спасяване в 92-а минута. Първо той спаси задна ножица на Алекс Алегриа, а после извади и добавката на Веласкес.

Бензема получи контузия в края. Това означава, че той може да пропусне следващия мач на отбора. Той е с Кашима Антлърс в сряда – полуфинал на световното клубно първенство.

Атлетико се изравни на върха с Барселона. И двата тима имат по 31 точки, но каталунците са с мач по-малко. Реал е трети на две точки назад.