Реал Мадрид - Алавес

Реал се възползва от грешките на Барса и Атлетико

Реал Мадрид записа лесна победа с 3:0 срещу Алавес и съкрати изостването си от Атлетико и Барселона. Градският съперник и каталунците не успяха да спечелят в 22-ия кръг на Ла Лига. Кралският клуб има вече 42 точки – две по-малко от дюшекчиите и осем зад Барса. Четвъртият Севиля също падна в този кръг – 0:1 от Селта – и е на шест точки зад Белия балет.

Кралския клуб започна силно и изпусна няколко шанса преди да открие в 30-ата минута. Левият бек Регийон бе изведен от Винисиус и центрира към Бензема, който вкара отблизо – 1:0. Пет минути по-късно Бензема и Гарет Бейл се озоваха сами срещу вратаря Фернандо Пачеко, но страничният съдия маркира засада.

Реал реши всичко в края

В началото на втората част Алавес натисна. Чисто положение и съответно работа за Тибо Куртоа обаче нямаше. В 80-ата минута домакините решиха мача с втори гол. Винсиус изведе Марко Асенсио, който му върна услугата с отлично центриране, превърната в попадение.

В минути до края домакините създадоха още няколко положения и логично стигнаха и до трети гол. Алваро Ордиосола намери резервата Диас, а той с плонж отбеляза за 3:0.

Това бе четвърти пореден успех за европейския клубен шампион. Следващият мач на Кралския клуб е с Барселона. В сряда колосите се срещат в първи полуфинален мач от турнира за купата.