Реал Мадрид - Атлетик Билбао
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал дръпна със седем точки на върха в Испания

Реал Мадрид увеличи аванса си на върха в класирането в Ла Лига, след като победи Атлетик Билбао с 1:0. Голът на „Сантяго Бернабеу“ вкара Карим Бензема в 40-ата минута.

Попадението дойде след неточен удар на Лука Модрич. Бензема вече има 17 попадения този сезон и е водещият голмайстор в Испания. Френският национал има 35 попадения в 46 мача във всички турнири за Белия балет тази година. Така той изравни най-доброто си постижение за клуба – от 2019-а.

Тимът на Карло Анчелоти донимираше и завърши с 62% владеене на топката и 17 удара към вратата. Баските натиснаха в края, но не успяха да изравнят. Микел Весга, Йерай и Сарага имаха шансове, но не успяха да реализират. Атлетик е в серия от шест поредни мача без победа и остава осми в класирането с 20 точки.

Реал има 36 точки, вторият Атлетико Мадрид е с 29. Толкова има и третият Реал Сосиедад, четвърти е Севиля с 28 точки.