Реал Мадрид - Хетафе

Реал дръпна с четири точки на Барса – ВИДЕО

Реал Мадрид спечели домакинството си на Хетафе с 1:0 в двубой от 33-ия кръг на Ла Лига. Белия балет игра нервно и неубедително, но взе трите точки. Така тимът на Зинедин Зидан дръпна с четири точки пред Барселона на върха. Победата бе шеста поредна за Реал. Тимът се нуждае от още четири, за да стане шампион. И то, ако Барса не сбърка до края. Титлата може да е едва втора за Белия балет след 2012-а.

Кралският клуб доминираше, но без да създава кой знае колко положения. За сметка на това съдията Хавиер Мартинес показа четири жълти картона преди почивката. Нервите продължиха и след паузата с нови шест официални предупреждения.

Реал измъкна успеха след точната дузпа, изпълнена от капитана Серхио Рамос в 79-та минута. Това беше 21-и пореден наказателен удар, реализиран от капитана на тима. Дузпата беше отсъдена за нарушение на Матиас Оливейра срещу Дани Карвахал.