Ейбар - Реал Мадрид

Реал взе четвърта поредна победа в Ла Лига – ВИДЕО

Реал Мадрид се изравни с градския си съперник Атлетико на върха на класирането в Ла Лига. Това стана, след като Белия балет победи Ейбар с 3:1 в 14-я кръг на шампионата.

На стадион „Мунисипал де Ипуруа“ в баския град тимът на Зинедин Зидан започна много силно. Още до 13-та минута гостите водеха с 2:0 след попадения на Карим Бензема и Лука Модрич. За Бензема това беше седми гол през сезона. Освен това именно той асистира на Модрич.

Капитанът Кике Гарсия върна един гол за домакините в 28-ата минута. До края баските имаха няколко положения да изравнят, но ги изпуснаха. В 92-ата минута Лукас Васкес сложи точка на спора, оформяйки крайното 3:1 в полза на Кралския клуб.

След този успех Реал заема второ място в подреждането с 29 точки, колкото има и Атлетико, но тимът на Диего Симеоне е с по-добра голова разлика и е изиграл два мача по-малко. Ейбар е на 14-та позиция с 15 точки.