Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал Мадрид би Селтик, Бензема се контузи

Реал Мадрид победи Селтик с 3:0 в Глазгоу, но успехът беше затъмнен от травмата на Карим Бензема. Звездата получи контузия в десния крак през първото полувреме и беше сменен още в 30-ата минута. Болките на футболиста са в областта на коляното. 34-годишният Бензема беше сменен от Еден Азар.

Французинът ще премине прегледи утре, но е под въпрос за мачовете срещу Майорка, Лайпциг и дербито с Атлетико Мадрид на 18-и септември.

Иначе Реал нямаше проблеми срещу Селтик, но вкара и трите гола след почивката. Преди нея детелините играха по-вдъхновено и дори удариха греда чрез Макгрегър. Винисуис откри в 56-ата минута за европейския клубен шампион. Модрич малко по-късно направи 0:2, а четвърт час преди края Азар оформи крайното 0:3. Белгиецът се разписа след размяна на 33 паса от играчите на Реал.

В другия мач в групата Шахтьор Донецк отнесе Лайпциг с 4:1. Така украинският тим излезе начело в класирането.