Реал - Алавес

Реал би Алавес е и на два успеха от титлата – ВИДЕО

Реал Мадрид продължи с безгрешното си представяне в Ла Лига след подновяването на сезона. Белия балет победи Алавес с 2:0 в последен мач от 35-ия кръг. По този начин Реал събра 80 точки и отново води с четири пред Барселона. До края на сезона остават три кръга, тоест Кралския клуб има нужда от още пет точки за титлата.

На помощното игрище „Алфредо ди Стефано“ Карим Бензема даде преднина на Кралския клуб още в 11-та минута от дузпа. Това беше 18-я му гол за сезона. Пет минути след почивка Марко Асенсио втори гол за Реал. Асистенцията беше на Бензема. Първоначално беше отсъдена засада, но ВАР я отмени.

Гостите също имаха своите шансове и отправиха общо 11 удара към противниковата врата. Баските обаче не успяха да преодолеят Тибо Куртоа. Това беше дебют за новия треньор Хуан Лопес Мунис, който смени Асиер Гаритано. Алавес можеше да открие още в началото, но Хоселу удари греда, а после Вараз изчисти от голлинията. Баските записаха шести пореден мач без победа и са 17-и, с три точки повече от Майорка.