Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал победи, макар че Бензема изпусна две дузпи

Реал Мадрид се доближи на четири точки от 35-ата титла на Испания след 3:1 над Осасуна. Двубоят беше много интересен, като в него имаше и две изпуснати дузпи от Карим Бензема.

Алаба откри в 12-ата минута за гостите, но още в следващата атака Анте Будимир изравни за Осасуна. В добавеното време на първата част Марко Асенсио направи 1:2 в полза на Реал. Това е девети гол за него през сезона.

В началото на второто полувреме Карим Бензема изпусна двете дузпи. Те бяха в 52-ата и 59-ата минута. И в двата случая Серхио Ерера спаси ударите на френския национал. Така той попречи на Бензема да стигне до своя гол номер 40 в 40-я си мач през сезона.

В добавеното време Лукас Васкес все пак вкара за 1:3 и сложи точка на спора. Той получи отлично подаване от резервата Винисиус.

Реал има 78 точки – 17 повече от втория Атлетико Мадрид. Барселона е трети с 60 точки, но и два мача по-малко. До края остават пет кръга.