Алавес - Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал започна с разгром над Алавес, Бензема вкара два

Реал Мадрид започна с разгромна победа сезона в Ла Лига – 4:1 над Алавес. Два гола за Белия балет вкара Карим Бензема, по веднъж се разписаха Начо и Винисиус. Двубоят белезя завръщането на треньора Карло Анчелоти и Гарет Бейл в клуба. Дебют пък записа Дейвид Алаба.

Първото полувреме беше доста оспорвано, като пропуски направиха Карим Бензема, Пере Понс и Луис Риоха. Реал обаче поведе бързо след почивката. Бензема получи отлично подаване с пета от Еден Азар и вкара за 1:0. Малко по-късно столичани вече имаха два гола аванс. Разписа се Начо, получил отлична асистенция от Лука Модрич. В 62-ата минута гостите вече водеха с 3:0 – втори гол на Карим Бензема. Той има 17 попадения в Ла Лига през календарната 2021-а. Повече от него има само Лионел Меси – 23.

Още в следващата атака обаче Алавес получи дузпа. Зад топката застана Хоселу, който не сгреши и върна едно попадение за баските – 1:3.

В даденото от съдията продължение Реал вкара четвърти гол чрез Висиниус. Асистенцията за попадението беше на Алаба.