Реал продължи серията с 4:2 срещу Еспаньол – ВИДЕО

След лошия период Реал Мадрид изглежда стабилизира формата си. Кралския клуб записа третата поредна победа, като спечели с 4:2 при гостуването си на Еспаньол.

С трите точки Белия балет си върна третото място в класирането. Тимът изостава на пет от втория Атлетико и на десет от лидера Барселона.

Карим Бензема откри на „Корнея ел Прат“ още в 4-а минута. Серхио Рамос в 15-а направи 0:2. И двете попадения дойдоха след добра работа на Лука Модрич. Десет минути по-късно Баптистао върна Еспаньол в играта – 1:2. Бензема обаче се разписа в добавеното време за 1:3 след пас на Винисус Жуниор.

Еспаньол - Реал
Бейл празнува след гола си
Бейл бележи за Реал, Варан е изгонен

В 67-а минута Гарет Бейл отбеляза завръщането си след контузия с гол. Това беше 11-о попадение за уелсеца през сезона. Изглеждаше, че всичко свърши, но Рафаел Варан получи директен червен картон в 72-а минута. Росалес върна един гол за 2:4, но Еспаньол не стигна до нищо повече.