Реал Мадрид - Ливърпул

Реал Мадрид не даде шанс на Ливърпул

Реал Мадрид надигра Ливърпул у дома с 3:1 в първи четвъртфинален сблъсък от Шампионска лига. Белия балет беше с класа над червените и по нищо не си пролича, че е без двамата си титулярни централни защитници.

Домакините започнаха по-активно и още във втората минута Карим Бензема отправи първия точен удар. Кралският клуб беше възнаграден за дейната си игра със заслужено попадение в 27-та минута. Тони Кроос намери с далечен пас Винисиус Жуниор и той вкара за 1:0. Реал продължи да натиска и заслужено стигна до втори гол. Той падна в 36-та минута, когато Марко Асенсио се възползва от грешка на Трент Алекзандър-Арнолд. Английският национал върна топката назад, но Асенсио се добра първи до нея, прехвърли Алисон и след това на празна врата вкара за 2:0.

Юрген Клоп реагира със смяна – той извади Наби Кейта и пусна Тиаго Алкантара. Това даде резултат чак след паузата, когато мърсисайдци върнаха един гол чрез Мохамед Салах. Египетският нападател се възползва по най-добрия начин от получена топка след рикошет и реализира за 2:1. Попадението беше проверено от ВАР и беше правилно зачетено.

Реал отвърна на предизвикателството с втория гол на Винисиус в мача. Бразилецът се разписа след колективна грешка на гостите и най-вече на вратаря Алисон. Така той стана вторият най-млад играч на клуба с два гола в един мач от елиминации. Винисиус (20 години и 268 дни) е само зад легендата Раул (18 години и 253 дни).

До края и двата тима имаха положения, но не ги реализираха. Така мачът завърши както и финалът между тях през 2018-а – 3:1. Реваншът е идната сряда.