Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал оцеля след продължения срещу Челси

Европа ще има нов клубен шампион, след като Реал Мадрид отстрани драматично Челси. Съперниците направиха забележителен спектакъл на „Сантяго Бернабеу“ и Белия балет спечели с общ резултат 5:4. Сините от Лондон обаче изправиха до стената лидера в Ла Лига. След 1:3 на „Стамфорд Бридж“ те поведоха с 3:0 в Мадрид. После обаче тимът на Карло Анчелоти вкара два гола за 2:3.

Челси направи забележително първо полувреме. В него Белия балет трудно излизаше от половината си и не успя да отправи точен удар. Сините обаче стигнаха до само един гол – дело на Маунт още в 15-ата минута.

След почивката тимът на Томас Тухел набързо поведе с 2:0 – разписа се Рюдигер след корнер. Кралския клуб се поотвори и получи още един гол – той обаче беше отменен от ВАР заради игра с ръка. Все пак в 75-ата минута Тимо Вернер направи немислимото – 3:0 за Челси.

Само пет минути по-късно обаче Реал върна един гол чрез Родриго – 1:3. Точно с този резултат завърши мачът на „Стамфорд Бридж“. Така се стигна до продължения.

В 96-ата минута Карим Бензема продължи отличната си серия и вкара за 2:3. Така той има попадение вече в осем поредни домакинства в Шампионската лига.

През второто продължение Челси натисна отчаяно и стигна до три положения за ново попадение. Куртоа обче спаси удар на резервата Зийеш, след това Валверде блокира шут на Жоржиньо, а после Хаверц би в аут. До края Рюдигер заигра като централен нападател, а дори и Менди се включи при един корнер. Жоржиньо изпусна още веднъж.

Челси завърши с 56% владеене на топката, 28 удара срещу 10 за Реал и 10 корнера срещу 1 за домакините.