Шахтьор - Манчестър Сити

Разгромни успехи за Манчестър Сити и Динамо

Манчестър Сити и Динамо Загреб спечелиха с лекота първите си мачове в Група C на Шампионската лига. Сити победи Шахтьор Донецк с 3:0, докато Динамо отнесе Аталанта с 4:0.

Тимът на Пеп Гуардиола не приличаше на този, който падна от Норич през уикенда. Манчестър Сити спечели със стил и класа. Рияд Марез откри в средата на първото полувреме. Той прати топката в празната врата, след като ударът на Гюндоган се отби в гредата. После Марез асистира на германеца, който преодоля отблизо Пятов за 0:2. Този гол падна в 38-ата минута. Небесносините пропиляха няколко добри положения, но в края вкараха още веднъж. Този път се разписа Габриел Жезус.

Кошмарният дебют на Аталанта

Тимът от Бергамо със сигурност ще иска да забрави първия си мач в Шампионската лига. Аталанта допусна гол след първия удар във вратата си и оттам не стана по-лесно. Марин Леовац откри в 10-ата минута, а след това дойде ред на Мислав Оршич. Нападателят вкара хеттрик за 37 минути. Той се разписа в 31, 42 и 68-а минути. Италианският тим владееше повече топката, но отправи само два удара към вратата на Динамо.

Така хърватите оглавиха групата с по-добра голова разлика от Манчестър Сити.