Раптърс са на победа от исторически финал – ВИДЕО

Торонто Раптърс надигра Милуоки Бъкс със 105:99 в пета среща от финалния плейоф на Изток. Така тимът поведе в серията с 3-2 победи.

Домакините започнаха във вихрено темпо и поведоха след края на първата четвърт с 32:22. С добра защита във втората част гостите се завърнаха в двубоя. Те ограничиха Бъкс до едва 17 точки в частта. Така на голямата почивка резултатът бе 49:46 в полза на домакините. В третата балансът се запази и Милуоки влезе в заключителната четвърта с аванс от три точки.

Раптърс вкараха 33 точки в последната четвърт

Торонто вкара цели 33 точки в решителните 12 минути и се поздрави с ценния успех. Така канадците са самона победа от първи финал на НБА. Там вече чака действащият шампион Голдън Стейт Уориърс.

Над всички за Раптърс отново бе голямата звезда Кауай Ленърд. Той записа 15 от своите 35 точки в последната четвърт. А към тях добави 7 борби и 9 асистенции. Паскал Сиакам постигна дабъл-дабъл – 14 точки и 13 борби. Фред Ванфлийт изригна от пейката с 21 точки, всичките от тройката.

За Бъкс Янис Адетекумбо вкара 24 точки, като прибави 6 борби и 6 асистенции. Малкълм Брагдън записа дабъл-дабъл – 18 точки и 11 борби.