Раонич

Раонич и Монфис също продължават към осминафиналите

Третият поставен в схемата Милош Раонич се класира за осминафиналите на Аустрелиън Оупън, след като победи Жил Симон с 6-2, 7-6(5), 3-6, 6-3 в мач от 3-ия кръг на надпреварата.

Канадецът започна ударно двубоя на Хайсенс Арина и пробива два пъти съперника си в първата част, за да поведе в резултата. Във втория сет двамата тенисисти бяха безгрешни на сервис и се стигна до тайбрек, в който Раонич успя да се наложи със 7-5 и да се доближи на сет от победата. Симон показа характер и успя да вземе третата част, за да остане в мача, но класата на Раонич си каза думата и той взе 4-ия сет, за да стигне до успеха след 2 часа и 34 минути. В следващия кръг световният номер 3 ще срещне испанеца Роберто Баутиста Агут.

Гаел Монфис

За осминафиналите се класира и французинът Гаел Монфис, който победи Филип Колшрайбер с 6-3, 7-6(1), 6-4. 6-ят поставен показа леко колебание единствено, когато сервираше за втория сет, но иначе доминираше в цялата среща и заслужено стигна до чист успех след час и 55 минути игра. За Монфис предстои двубой с Рафел Надал. „Винаги е удоволствие да играя срещу Рафа. Имахме голяма битка в Монте Карло миналата година, когато той ме победи. Сега ще се възстановя добре тази вечер и ще съм готов за него“, коментира Монфис.