Рейнджърс

Рейнджърс взе убедително дербито със Селтик

Рейнджърс спечели с 2:0 дербито на Глазгоу със Селтик. Така сините се откъснаха с четири точки аванс пред съперника си на върха на класирането. Това беше първото дерби на Глазгоу без фенове.

Тимът на Стивън Джерард доминираше от началото до края. Конър Голдсън откри резултата още в деветата минута. Той засече центриране на Джеймс Таверние от свободен удар. Девет минути след почивката централният защитник се разписа отново. Този път Голдсън вкара отблизо, но отново след статично положение.

Селтик игра в доста странен състав, като четирима титуляри отсъстваха заради протоколите за КОВИД-19. Между големите отсъстващи за тима на Нийл Ленън бяха голмайсторът Одсон Едуар и халфът Райън Кристи. Детелините останаха и без точен удар във вратата на Рейнджърс.