Рейнджърс - Селтик
Снимка: twitter.com/rangersfc

Рейнджърс взе дербито със Селтик и дръпна с 19 точки

Рейнджърс се откъсна на цели 19 точки пред вечния си съперник Селтик след минимална победа с 1:0 в дербито на 22-ия кръг от шотландската Висша лига.

Автоголът на Калъм МакГрегър в 70-та минута от ъглов удар се оказа разликата в двубоя. Тогава Селтик вече беше с десет души на терена. В 62-та минута Нир Битон получи директен червен картон. Той фаулира откъсващия се сам Алфредо Морелос.

Иначе Селтик стартира по-добре и можеше да поведе в 38-та минута. Тогава Лий Грифитс принуди 38-годишния страж на домакините Алан МакГрегър, единственият шотландец в титулярите на Рейнджърс, да направи страхотно спасяване.

Резултатът не сваля от напрежението върху мениджъра на Селтик Нийл Ленън. Тимът е шампион девет сезона поред, но Рейнджърс е на път към титлата за първи път от 2011-а насам.

В следващите си мачове Рейнджърс, който е вече с баланс 20 победи и две равенства от началото на сезона в Шотландия, с три мача повече от Селтик, играе с Абърдийн, докато „детелините“ приемат Хибърниън.