Реал Рамос

Рамос донесе победата на Реал срещу Малага

Реал (Мадрид) се върна на победния път. Футболистите на Зинедин Зидан се наложиха над Малага с 2:1 в мач от 19-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят се игра на стадион „Сантяго Бернабеу” пред 72 687 зрители.

В герой за „кралския клуб“се превърна Серхио Рамос, който вкара и двата гола за тима си. Защитникът откри резултата в 35-ата минута. Тогава Тони Кроос центрира от корнер и испанецът с глава не остави шансове на Камени.

Рамос удвои две минути преди края на редовното време на първото полувреме. С асистенция отново се отличи Кроос. Този път германецът центрира от пряк свободен. Футболистите на Малага имаха претенции, че Рамос е бил в засада, но попадението беше зачетено.

Крайният резултат беше оформен от Хуан Аньор в 63-ата мин.

С успеха Реал събра 43 т. и заема лидерската позция в класирането. Севиля има 39 на второто място. Трети е Барселона с 38. Малага заема 13-та позиция с 21 т.