Райо Валекано - Барселона
Снимка: twitter.com/rayovallecano

Райо Валекано победи Барселона след 19 години

Райо Валекано взе първата си победа над Барселона от 19 години насам. Скромният мадридски тим надви каталунците с 1:0. Попадението вкара Радамел Фалкао в 30-ата минута. Голът е четвърти за колумбийския ветеран през сезона. Райо Валекано спечели и четирите срещи, в който той се разписа.

Барселона започна по-добре двубоя. Серхио Агуеро падна в наказателното поле в 16-ата минута, но не получи дузпа. После Фалкао вкара за 1:0. Оскар Трехо отне топката от Бускетс, изведе колумбиеца и той преодоля Тер Стеген.

След почивката Барселона натисна много здраво, но така и не успя да изравни. Положения за гол пропиляха Агуеро, Гави и Люк де Йонг. Мемфис Депай пък изпусна дузпа за гостите. Неговият удар беше спасен от вратаря Столе Димитроевски.

Така Барселона записа втора поредна загуба след тази от Реал Мадрид. Това със сигурност ще покачи още напрежението върху треньора Роналд Куман. Тимът е девети с 15 точки. Райо Валекано е пети с 19 точки. Севиля и Реал Сосиедад са лидери с по 21 точки.