Реал Мадрид - Райо Валекано
Снимка: twitter.com/rayovallecano

Райо Валекано изпусна Реал на „Бернабеу“

Реал Мадрид се върна на върха в Ла Лига с трудна победа над Райо Валекано. Кралския клуб спечели с 2:1, но в края чистеше панически топката.

Тони Кроос изведе домакините напред в 14-ата минута, а Карим Бензема се разписа за 2:0 малко преди паузата. Голът е 14-и за Бензема във всички турнири този сезон и 10 в първенството. Той има и 8 асистенции.

След почивката обаче Райо Валекано игра по-силно. Всичко се промени с влизането на Фалкао. Колумбиецът влезе след час игра и десетина минути по-късно вкара за 2:1. После той беше принудително сменен заради травма. Съотборниците му обаче натиснаха здраво. В добавеното време Кроос изчисти от голлинията, а после Куртоа изби шут на Унаи Лопес над гредата. Гостите имаха 7 точки удара и общо 19 – повече от Реал Мадрид.

С победата тимът на Карло Анчелоти събра 27 точки – две повече от Реал Сосиедад. Севиля е трети с 24 точки, Атлетико Мадрид е четвърти с 22 точки.