Сасниович- Радукану
Снимка: bnpparibasopen.com

Радукану загуби първия си мач след титлата от US Open

Сензационната шампионка на US Open Ема Радукану загуби първия си мач, след като спечели титлата в Ню Йорк. Британката падна във втория кръг в Индиън Уелс срещу Алиаксандра Саснович. Тенисистката от Беларус, номер 100 в света, спечели след 6-2, 6-4 за 85 минути.

Радукану, първата британка с титла от Големия шлем от 1977-а насам, пропусна първия кръг. Следващият ѝ мач е след 10 дни в Москва. Тя играе без постоянен треньор, след като се раздели с Андрю Ричардсън преди две седмици.

Британката започна добре и спечели първия гейм на нула. После обаче тя започна да бърка и да иска да реши твърде бързо точките на бавния корт. Това помогна на Саснович да я пробие на два пъти и да вземе първия сет. Радукану не беше губила сет от 22 август насам.

Във втория сет Саснович проби, но после и тя започна да бърка. Така 18-годишната шампионка на US Open поведе с 4-2. Саснович обаче намери ритъм и спечели следващите четири гейма. Следващата ѝ съперничка е Симона Халеп.

Финалистката от US Open – Лейна Фернандес – обаче започна с победа в Индиън Уелс. Тя се справи в два сета с Ализе Корне – 6-2 и 6-3.