Пятек пак вкара за Милан – при 1:1 с Рома – ВИДЕО

Кжищоф Пятек вкара третия си гол за Милан в също толкова мачове след трансфера си от Дженоа. Той дойде срещу 35 млн. евро преди по-малко от месец. Росонерите пък измъкнаха 1:1 от Рома. Така росонерите запазиха четвъртата си позиция в класирането. Те имат 36 точки – една повече от вълците. Трети е Интер с 40 точки.

Пятек откри резултата, Донарума спаси Милан

Росонерите започнаха по-добре и заслужено поведоха в резултата. Голът дойде в 26-а минута, след комбинация между двете нови попълнения. Лукас Пакета центрира, а Пятек вкара за 0:1. Полякът започна по подобен начин и в Дженоа, когато подобри рекорд за най-много голове на новак от началото на сезона.

След силното начало обаче, гостите се дръпнаха назад и трябваше да бъдат наказани. Вратарят Донарума обаче се отличи с няколко отлични спасявания, за да запази аванса на тима си.

Рома - Милан
Заниоло празнува гола си във вратата на Милан

Вълците не се отказаха и веднага след паузата изравниха. Автор на гола стана Николо Заниоло. До края Рома продължи да напада, но не успя да вкара втори гол.