Пулишич, Челси

Пулишич вкара хеттрик за Челси при 4:2 над Бърнли

Челси срази Бърнли с 4:2 на стадион „Търф Моор“ в среща от 10-и кръг на Премиършип. Кристиян Пулишич се отличи с хеттрик, отбелязвайки първите си голове със синята фланелка. Той вкара перфектния „хеттрик“ – голове с ляв и десен крак и с глава. А това бе и първият му мач като титуляр от август насам.

21-годишният американец откри резултата в 21-ата минута след солова акция. Той намери начин да вкара топката в мрежата пред смаяните погледи на трима бранители на Бърнли. Пулишич се разписа и в края на първото полувреме за 2:0. Хеттрикът, първи в кариерата му, бе оформен в 56-ата минута. 120 секунди по-късно Уилиан бе точен за 4:0.

Бърнли върна два гола в последните пет минути. За домакините се разписаха Джей Родригес (86) и Дуайт Макнийл (89).

Това бе четвърта поредна победа за Челси, докато Бърнли претърпя второ поражение. Челси с актив от 20 точки заема четвърто място в класирането, а Бърнли с 12 точки е на 11-о.