Пуй стигна първи полуфинал от Големия шлем

Лука Пуй

Лука Пуй се класира за първи път в кариерата си на полуфинал от Големия шлем. Той надигра в четири сета Милош Раонич в Мелбърн – 7-6 (4), 6-3, 6-7 (2), 6-4.

Двубоят започна по-добре за канадеца, който проби подаването на своя съперник. Раонич сервираше за сета при 5-3 в своя полза. Тогава обаче 24-годишният французин се развихри. Той върна пробива и взе тайбрека, спечелен на четири точки.

Лесен втори сет за Пуй

Окрилен от обрата, французина продължи да натиска 28-годишния Раонич, чийто проблеми на сервис бяха очевидни. И взе с лекота втория сет. В третата част канадецът подобри представянето си и стигна до тайбрек. Там поведе с 6-0 точки и спокойно изоставането си. В четвъртия сет обаче Пуй направи решителен пробив при 5-4, с което затвори и мача.

Лука Пуй

Досегашните най-добри постижения на французина бяха четвъртфиналите на Уимбълдън и US Open през 2016-a. Освен това той победи за първи път Раонич, след като бе загубил предишните три сблъсъка, без да спечели сет.

В спор за място на финала той чака победителя от мача между Новак Джокович и Кей Нишикори.