Ница - ПСЖ

ПСЖ спечели в Ница с 4:1 – ВИДЕО

ПСЖ надигра като гост Ница с 4:1 в първа среща от десетия кръг на френската Лига 1. Така столичани дръпнаха пред втория Нант с пет точки. Канарчетата обаче тепърва трябва да гостуват на Метц.

Тимът на Томас Тухел си осигури комфортен аванс още през първото полувреме. Тогава в рамките на шест минути на два пъти бе точен Анхел Ди Мария. Аржентинецът вече има седем попадения през сезона.

Гостите контролираха събитията на терена и през втората част. Ница обаче намали пасива си чрез Игнатиус Кпене Ганаго.

Два червени картона за три минути

Шансовете на домакините за изравняване обаче се изпариха след два червени картона в рамките на три минути. Първо, за втори жълт картон бе изгонен Вилан Сиприен. Малко по-късно Кристоф Ерел потегли към съблекалните след директен червен картон.

Това значително улесни задачата на ПСЖ. До края шампионите отбелязаха нови две попадения за убедителния успех. Точни бяха Килиан Мбапе и Мауро Икарди.