ПСЖ

ПСЖ спечели Купата на Лигата за пети пореден път

Пари Сен Жермен спечели Купата на Лигата, след като победи Монако с 3:0 във финала. Това е пети пореден трофей от надпреварата за столичани.

Най-добър по време на двубоя в Бордо бе бившият нападател на монегаските Килиан Мбапе. Той изработи дузпа още в осмата минута, от която Единсон Кавани откри резултата. После Мбапе асистира за другите две попадения, дело на Кавани и Анхел ди Мария. Решението за дупзата дойде след използване на системата за видеоповторения. Така ясно се видя, че Камил Глик е фаулирал Мбапе. Десетина минути по-късно младокът асистира на Ди Мария за 2:0.

Мбапе и Кавани ПСЖ
Мбапе и Кавани с трофея

Капитанът на Монако Радамел Фалкао успя да прати топката за голлинията в края на първата част. Попадението, дошло след пас на Рони Лопес, обаче беше отменено заради засада. Самият Лопес тресна гредата в началото на второто полувреме. После гол на Кавани бе отменен, но все пак в 85-а минута той се разписа за крайното 3:0.

Требълът е все по-близо

Тимът на Унай Емери вече е спечелил последните си 40 мача в Купата на лигата и Купата на Франция. ПСЖ е и все по-близо до домашен требъл. Тимът има преднина от 17 точки пред Монако в Лига 1, а в средата на април има полуфинал за Купата. Съперник там е Каен.