ПСЖ - Мец

ПСЖ постави негативен рекорд, но спечели – ВИДЕО

ПСЖ взе първата си победа през новия сезон, след като излъга Мец с 1:0. Голът падна в добавеното време и беше вкаран от Юлиан Дракслер.

Тимът на Томас Тухел постави и нов негативен рекорд. ПСЖ чака 273 минути за първия си гол през новия сезон. Това не се е случвало на нито един предишен шампион на Франция. Столичани спечелиха, макар че играха 25 минути с човек по-малко след червения картон на Диало. Това означава четири червени картона в последните два мача в Лига 1. Преди това тимът имаше същия брой в последните 62 срещи.

ПСЖ без Неймар, Курзава и Паредес заради наказания

Шампионът беше без Неймар, Лайвин Курзава и Леандро Паредес. Тя бяха наказани за червените картони срещу Марсилия в неделя. Тогава двата тима се сбиха в края. Неймар и Паредес ще пропуснат още по един мач, Курзава – пет.

Жордан Амави от Марсилия беше наказан за три мача, Дарио Бенедето – за един. Алваро Гонсалес пък ще бъде разследван за расистки обиди към Неймар.

За ПСЖ обаче се върнаха Кейлор Навас, Маркиньос и Мауро Икарди. Те пропуснаха началото на сезона заради коронавирусна инфекция.