ПСЖ

ПСЖ падна като домакин след две години

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен загуби от Рен с 0:2 на „Парк де Пренс“ в 37-и кръг на Лига 1. Гостите стигнаха до успеха в Париж с голове през втората част на Бенжамен Буриго от дузпа (52) и Адриен Юну (71). Така ПСЖ падна на свой терен след серия от 41 мача. За последно столичани отстъпиха пред Монако с 0:2 на 20 март 2016-а.

Рен дръпна в битката за Лига Европа

Благодарение на победата Рен изпревари с три точки Ница в битката за петото място, което гарантира участие в Лига Европа. ПСЖ отдавна си осигури титлата и преди заключителния кръг води в класирането с 92 точки, а вторият Монако има 77.

ПСЖ
Тиаго Силва със съпругата си и децата им
Раздялата с Емери и Тиаго Силва

След двубоя с Рен ПСЖ отпразнува пред 47 000 зрители своята седма титла във френския шампионат. Това бе последен мач за треньора Унай Емери и Тиаго Силва на „Парк де Пренс“. Емери напуска след края на сезона, докато защшитникът ще стане част от щаба на столичани. ПСЖ завършва сезона с домашен требъл – четвърти в последните пет години.