ПСЖ не успя да спечели титлата за трети път – ВИДЕО

ПСЖ не успя да стане шампион на Франция за трети пореден път. След като се издъниха срещу Страсбург (2:2) и Лил (1:5), сега столичани паднаха от Нант с 2:3. Така канарчетата записаха първа победа над този съперник от 2004-а година насам.

Томас Тухел бе без почти всичките си титуляри, включително Неймар, Мбапе, Кавани и Ди Мария. Освен всичко треньорът бе наказан и гледаше от трибуните.

Гостите все пак откриха в 19-а минута чрез Дани Алвес. Диего Карлос Сантос Силва обаче изравни в 22-а минута след корнер. Това бе трети гол, допуснат от лидера след статично положение в последните два мача. И първи за бразилеца през сезона. А в самия край на първата част Маджед Уарис направи 2:1. Това бе пето попадение за него през сезона.

След почивката Диего Карлос Сантос Силва покачи на 3:1. И то отново след корнер. В самия край Метехан Гучлу още един гол за столичани. Младежкият национал на Турция се разписа в дебюта си в Лига 1.

Калифа Кулибали можеше да добави и четвърто попадение за канарчетата. Той обаче не уцели празната врата на Джанлуиджи Буфон.

Още шест опита за ПСЖ

Тимът на Томас Тухел продължава да води със 17 точки пред втория Лил, а до края остават още шест кръга. Следващият съперник е Монако – в неделя. Титлата ще е шеста за тима в последните седем сезона. Освен това столичани могат да направят и дубъл. Те играят с Рен във финала на турнира за купата на Франция на 27 април.