ПСЖ - Ливърпул

ПСЖ надви Ливърпул и направи огромна крачка към елиминациите

ПСЖ направи сериозна крачка към класиране за осминафиналите на Шампионската лига, след като победи Ливърпул с 2:1. Това бе едва втори успех за парижани в групата. Червените пък за първи път в своята история загубиха всичките си гостувания в груповата фаза.

Тимът на Томас Тухел игра много силно, особено през първата част, за да стигне до трите точки. Домакините започнаха много активно и това резултат в 13-та минута. Тогава Хуан Бернат се възползва от грешка на Ван Дайл и с удар по земя преодоля Алисон.

Неймар бележи за ПСЖ след отлична контраатака

Мърсисайдци изравниха играта, но започнаха да оставят повече свободни пространства. И това бе наказано от контраатака в 37-та минута. Тогава Неймар покачи на 2:0 след подаване на Мбапе отляво.

Червените успяха да се върнат в мача точно преди почивката, когато получиха право да изпълнят дузпа. Анхел ди Мария направи глупаво нарушение срещу Садио Мане, а Джеймс Милнър не сбърка срещу Джанлуиджи Буфон – 2:1. Това обаче си остана и единственият им точен удар за всичките 90 минути.

През втората част мърсисайдци натиснаха в търсене на изравнителен гол, но така и не успяха да създадат чисти положения. Френският шампион прати топката в мрежата чрез Маркиньос, но голът бе отменен заради засада. Отново той пък не успя да преодолее Алисон и да сложи точка на спора.

Наполи - Звезда
Дреес Мертенс вкарва във вратата на Звезда
Наполи победи Цървена звезда с 3:1

В другия мач от групата Наполи победи Цървена звезда с 3:1. Така италианците оглавиха класирането с девет точки, една повече от ПСЖ и три – пред Ливърпул. Това означава, че ако ПСЖ спечели в Белград ще се класира за осминафиналите. Мърсисайдци ще трябва да вземат домакинството си на Наполи с два или повече гола в последния си мач, за да продължат напред.