ПСЖ - Лайпциг

ПСЖ мина през Лайпциг за финал в Шампионската лига

ПСЖ спечели с лекота първия полуфинал на Шампионската лига. Френският шампион се справи с Лайпциг с 3:0 и е на исторически първи финал в историята си. Съперникът ще бъде определен в сблъсък между Байерн и Лион.

ПСЖ бепше по-добрият отбор през цялото време. Освен трите гола тимът на Томас Тухел имаше още няколко добри положения. Неймар, също както срещу Аталанта, се отличи с два пропуска, но този път удари и две греди.

Иначе резултатът беше открит още в 13-ата минута от Маркиньос. Той се разписа с глава след центриране от пряк свободен удар на Ди Мария. Освен това защитникът вкара във втори пореден мач от турнира. Това не му се беше случвало от 2013-а. Ди Мария вече има 27 асистенции в турнира. Повече от 2007-а насам имат само Лео Меси и Кристиано Роналдо (по 32).

Самият Ди Мария покачи на 2:0 в края на първото полувреме. Той се възползва от грешка на вратаря Гулаши и великолепен пас с пета на Неймар. Малко преди втория гол Поулсен имаше шанс да изравни, но пропусна най-чистото положение за Лайпциг.

Десет минути след паузата Хуан Бернат вкара за 3:0. За това попадение сбърка Мукиеле – той първо се подхлъзна и загуби топката, а след това закъсня да се изправи и покри засадата.