ПСЖ загуби Купата на Лигата – ВИДЕО

ПСЖ загуби изненадващо от Гингам на четвъртфинал в турнира за Купата на Лигата във Франция. Така трофеят ще има нов притежател. Столичани го печелиха неизменно в последните пет сезона.

Томас Тухел заложи на големите си звезди – Неймар, Мбапе, Анхел ди Мария. Едисон Кавави и Марко Верати пък влязоха през второто полувреме. Срещу тях се изправи най-слабата защита във френската Лига 1. Гингам обаче геройски издържаше и запазваше вратата си суха. А освен това Маркус Тюрам – син на легендарния Лилиан Тюрам – изпусна дузпа за гостите.

ПСЖ - Гингам
Неймар спори с рефера Беноа Бастиен
Още две дузпи срещу ПСЖ

Натискът на домакините все пак даде резултат в 62-а минута. Тогава за 1:0 се разписа Неймар. Шампионът на Франция обаче сбърка отново в 81-а минута. Бернат направи дузпа, която този път Нгабато изравни.

В третата минута на добавеното време се стигна до трета дузпа в полза на Гингам. Този път Тюрам не сбърка и вкара за 1:2.