Дижон - ПСЖ

ПСЖ увеличи аванса си на върха във Франция – ВИДЕО

ПСЖ записа категоричен успех при гостуването си на закъсалия Дижон с 4:0. Така шампионът увеличи преднината си на върха във френската Лига 1 на 17 точки. Освен това вторият Лил има и мач повече. Тимът от Париж е със 74 точки то 27 срещи.

Столичани направиха четири промени в стартовия си състав в сравнение с отбора, който бе победен от Манчестър Юнайтед с 3:1 в реванша от осминафиналите на Шампионската лига. Преснел Кимпембе обаче все пак започна като титуляр за селекцията на Томас Тухел.

Резултатът бе открит още в седмата минута от Маркиньос. Малко преди почивката Килиан Мбапе покачи на 2:0 и предреши крайния изход от двубоя.

Още два гола за ПСЖ след почивката

Анхел Ди Мария направи преднината на шампионите класическа след великолепен пряк свободен удар пет минути след началото на втората част, а Ерик Максим Чупо-Мотинг оформи крайния резултат в добавеното време на срещата.