ПСЖ

ПСЖ постигна четвърти требъл за шест години – ВИДЕО

ПСЖ спечели и купата на Лигата във Франция. Това се случи след 6:5 след изпълнение на дузпи срещу Лион. Така столичани постигнаха требъл – те вече имаха шампионската титла, а миналата седмица взеха и купата на Франция. Требълът е четвърти в последните шест години.

Редовното време и продълженията на „Стад дьо Франс” завършиха 0:0 без да има кой знае колко вълнуващи моменти. В 119-та минута червен картон получи защитникът на Лион Рафаел да Силва. Първите 10 дузпи бяха вкарни. После Кейлор Навас спаси изпълнението на Бертран Траоре. След това Пабло Сарабия заби неспасяемо победния гол.

Това беше последното издание на турнира. През миналия септември бе взето решение той да бъде спрян. Финалът беше гледан от 5000 зрители по трибуните.

Тухел: Не загубихме мотивация и концентрация

„Мога да разчитам на моите футболисти, те играят, наслаждават се на работата и страдат един за друг. Това ме прави много щастлив и горд. Не загубихме концентрация и мотивация за победа, имахме и самочувствие, за да спечелим на дузпи. Спечелихме четири трофея и атмосферата в съблекалнята е добра. Аз съм много щастлив, защото всички си мислят, че е нормално да печелим, но това не е лесно. Четирите трофея показват класата на този отбор“, коментира треньорът Томас Тухел.

За ПСЖ остават битката в Шампионската лига. На 12 август тимът се изправя срещу Аталанта в четвъртфиналите. Лион пък може да не играе футбол в Европа за първи път от 1996 година насам. Вариантът това да не се случи е тимът да спечели Шампионската лига. Лион гостува на Ювентус след седмица, като има аванс от 1:0 след първия осминафинал.