ПСЖ - Тулуза, Мбапе

ПСЖ спечели, но загуби Мбапе и Кавани – ВИДЕО

ПСЖ постави рекорд във френското първенство, побеждавайки убедително Тулуза с 4:0 в третия кръг на Лига 1. Столичани вече имат поне по един вкаран гол в продължение на 41 мача от шампионата.

Успехът обаче дойде на висока цена. Контузии получиха Единсон Кавани, Килиан Мбапе и Абду Диало. Кавани излезе в 14-ата минута, малко по-късно това се случи и с Диало. Мбапе излезе след почивката с проблем в бедрото.

ПСЖ се развихи след почивката

Именно влезлият на мястото на Кавани Ерик-Максим Чупо-Мотинг откри резултата. Това се случи в 50-ата минута с 13-ия удар по посока на вратата. В 55-ата защитникът на Тулуза Матьо Гонсалвес си отбеляза автогол. В 75-ата минута Чупо-Мотинг оформи дубъл, а последният гол в срещата реализира Маркиньос в 83-ата мин. ПСЖ изпусна и дузпа при резултат 2:0.

За столичани отново не игра Неймар. Той продължава да не попада в тима, тъй като бъдещето му е неясно. Тимът на Томас Тухел е трети в класирането, зад Лион и Рен.