ПСЖ - Анже

ПСЖ разпиля Анже на „Парк де Пренс“ – ВИДЕО

ПСЖ се развихри при победата над Анже с 6:1 в първи двубой от шестия кръг на Лига 1. Успехът е четвърти поред за френския шампион и най-голям от началото на сезона.

Домакините стигнаха до успеха след убедително представяне, като поведоха още в седмата минута. Попадението беше дело на Алесандро Флоренци – неговото първо с екипа на парижани. До края на първото полувреме падна само още един гол – Неймар откри сметката си за сезона.

След паузата Неймар се разписа още веднъж. Другите три попадения за ПСЖ вкараха Юлиан Дракслер, Идриса Гей и Килиан Мбапе. За гостите се разписа Траоре.

Тимът на Томас Тухел се изкачи на второ място в класирането зад Рен, докато Анже е осми. В следващия кръг ПСЖ гостува на Ним, докато Анже приема Метц.