Юнайтед - ПСЖ

ПСЖ победи Юнайтед и завърза групата

ПСЖ си върна на Манчестър Юнайтед за загубата в Париж и спечели на „Олд Трафорд“. Френският първенец победи с 3:1 и завърза сериозно група Н на Шампионската лига. ПСЖ има 9 точки, колкото Манчестър Юнайтед и Лайпциг. В последния мач Юнайтед гостува в Германия, а ПСЖ приема Истанбул Башакшехир. Юнайтед има много добра голова разлика – +6, но ако загуби в Лайпциг отпадна от турнира.

Иначе Неймар откри за ПСЖ още в шестата минута. Маркъс Рашфорд обаче изравни след половин час игра. Това е трети гол за него в четири срещи с френския тим.

Червените дяволи имаха три отлични шанса в началото на второто полувреме. Марсиал обаче на два пъти не уцели вратата, а пък Кавани удари греда. Маркиньос отново изведе гостите напред в 69-ата минута. Малко след гола Юнайтед остана с човек по-малко след червен картон на Фред. А в добавеното време Неймар се разписа за 1:3. Това е 38-я му гол в Шампионската лига. Най-резултатният южноамериканец в турнира е Серхио Агуеро с 40 попадения.