Лин-Молери - ПСЖ

ПСЖ победи отбор от свои фенове за купата

ПСЖ спечели с лекота мача си от купата на Франция срещу аматьорския ЕСА Лин-Молери. Грандът отнесе шестодивизионния си съперник с 6:0.

Любопитното в случая е, че аматьорите са почти изцяло луди фенове на шампиона на Франция. И получиха уникалната възможност да играят срещу любимците си. Сред феновете е и треньорът на Лин-Молери Стефан Кабрели. Той дори има сезонен билет за мачовете на ПСЖ.

„На 52 години съм. А ходя на „Парк де Пренс“ откакто съм на шест“, заяви Кабрели. „Подкрепям тези играчи толкова години. Малко е странно и объркващо да съм треньор срещу тях“, добави той. Тимът му всъщност обединява две малки предградия на Париж – Лин и Молери. Общо в тях живеят около 7000 души. А в състава му има водопроводчик и зъболекар.

Кой вкара головете за ПСЖ

Защитата на аматьорския тим все пак издържа до 30-ата минута. Тогава 17-годишният Адил Аушиш откри резултата. След това Единсон Кавани добави по един гол от двете страни на почивката. Пабло Сарабия се разписа също два пъти за 0:5. А три минути преди края Чупо-Мотинг вкара за крайното 0:6.