ПСЖ - Лил, Неймар

ПСЖ победи Лил при завръщането на Неймар – ВИДЕО

ПСЖ надигра у дома Лил с 2:0 в първи двубой от 14-ия кръг на френската Лига 1. За домакините се завърна бразилеца Неймар, който бе извън игра от 5 октомври. Той остана на терена до 65-ата минута, когато бе сменен от Килиан Мбапе.

Шампионите стигнаха до победата с попадения още през първата част. Мауро Икарди продължи с великолепното си представяне и откри резултата след асистенция на Идриса Гей. Това бе 10-и гол за него в последните 9 мача на ПСЖ.

Малко след изтичането на половин час игра резултатът на „Парк де Пренс“ вече бе 2:0. Анхел Ди Мария преодоля Майк Майнан за втори път, а асистент бе Юлиан Дракслер.

До края не паднаха нови голове, макар че Дракслер и Кавани имаха отлични възможности. Така парижани дръпнаха с 11 точки на върха. Втори е Марсилия, който гостува на Тулуза в неделя. Лил пък вече няма успех в три поредни срещи от лигата и остава шести с 19 точки.