Байерн - ПСЖ

ПСЖ победи Байерн във великолепен спектакъл

ПСЖ победи Байерн с 3:2 във великолепен спектакъл под снега на „Алианц Арена“. Реваншът в четвъртфиналите на Шампионската лига е след седмица в Париж.

Френският тим взе частичен реванш за загубата с 0:1 във финала на турнира през август. Голяма разлика беше ефективността на двата тима. ПСЖ вкара три гола от шест удара (пет точни). Байерн имаше 31 шута към вратата (12 точни) и 15 корнера срещу само един за гостите. Баварците контролираха и повече топката – 64 срещу 36%.

ПСЖ откри още в третата минута след отличен пас на Неймар. Неймар асистира и за втория гол на френския първенец. Той беше вкаран от защитника Маркиньос в 28-ата минута. В процеса на отбелязването на гола обаче Маркиньос получи травма и беше сменен. После и Ханзи Флик направи две смени – Горецка и Зюле напуснаха, а вместо тях се появиха Дейвис и Боатенг. Така за първи път в историята на Шампионската лига в мач от елиминациите бяха направени три смени през първото полувреме. Байерн върна един гол до почивката чрез Чупо-Мотинг, който засече центриране на Павар.

След паузата европейският първенец продължи да напада и заслужено изравни след час игра. Разписа се Томас Мюлер след ново центриране – на Кимих. Нойер пък спаси удар на останалия сам срещу него Неймар. Навас извади удари на Алаба и Павар. А в 68-ата минута Мбапе вкара за 2:3 след шут между краката на Боатенг.

До края Байерн натисна здраво, но не успя да изравни отново. Така баварците паднаха за първи път в турнира от 2019-а насам. Тогава те загубиха от Ливърпул на „Алианц Арена“.