Амиен - ПСЖ

ПСЖ се върна към победите с 3:0 над Амиен – ВИДЕО

ПСЖ записа 16-та победа в Лига 1, след като надигра с 3:0 като гост закъсалия Амиен. Така шампионът се върна към победите, след като през седмицата отпадна от Купата на Лигата.

Пари Сен Жермен натисна здраво от самото начало, но не успя да стигне до гол през първото полувреме. Положения за тима на Томас Тухел изпуснаха Кавани, Маркиньос, Дракслер и Ди Мария.

Амиен - ПСЖ

Три гола за ПСЖ след почивката

През втората част нещата обаче си дойдоха на мястото. Първо Единсон Кавани отбеляза гол от дузпа в 57-а минута. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Алексис Блис. Малко по-късно надеждите на домакините се изпариха след червен картон на Халед Аденон. Само три минути след изгонването му – в 70-ата – Килиан Мбапе вкара за 0:2. Асистенцията бе на Кавани. Мбапе вече има 14 гола в Лига 1 този сезон. Десет минути преди края Маркиньос отбеляза за 0:3. Той пък се възползва от отличен пас на Дракслер.

Столичани имат 50 точки и продължават да са без загуба в Лига 1 при голова разлика 53-10. ПСЖ има 13 точки аванс пред втория Лил. Освен това тимът на Тухел е изиграл два мача по-малко.