ПСЖ - Нант
Снимка: twitter.com/PSG_English

ПСЖ отново падна като домакин – ВИДЕО

ПСЖ направи грешна стъпка в битката за титлата във Франция, след като загуби домакинството си на Нант. Борещият се за оцеляване тим спечели с 2:1 в 29-я кръг на Лига 1. Така столичани записаха втора поредна домакинска загуба. Подобно нещо не им се беше случвало вече девет години.

На „Парк де Пренс“ парижани поведоха в резултата малко преди почивката чрез Юлиан Дракслер. След почивката обаче канарчетата направиха шокиращ с обрат. Рандал Коло Муани изравни в 59-та минута след грешка на Мбапе, който записа своя мач номер 100 в Лига 1. 12 минути по-късно Моузес Саймън даде преднина на гостите след асистенция на Коло Муани. Тимът на Маурисио Почетино не успя да отговори и записа седмо поражение от началото на сезона.

ПСЖ остава на второ място в класирането с 60 точки, колкото има и третият Лион. Лидер е Лил с три точки повече. От своя страна Нант се изкачи до 18-та позиция с 27 точки и вече е само на точка от спасението.

След двубоя от ПСЖ съобщиха, че къщите на двама играчи са били обрани по време на мача. Единият от тях е Анхел ди Мария, който беше сменен и бързо се прибра в тунела.